Pozor, nahajate se na testni strani. Informacije, ki so na voljo na spetnem mestu, niso uradne in niso uporabne, vprašljiva pa je tudi njihova verodostojnost.

Ta spletna stran hrani piškotke, da bi vam zagotovili boljšo uporabniško izkušnjo in popolno funkcionalnost te strani.

Analitične piškotke uporabljamo s storitvijo Google Analytics, samo z vašo privolitvijo. Sprejemam Zavrnitev Več informacij
Arhiv predavanj

Poslovna delavnica: Komu boste plač(ev)ali?

Kibernetski kriminal je dosegel nivo, kjer lahko uniči posamezna podjetja, saj varnostni incidenti že pri majhnih organizacijah povzročajo v povprečju večmilijonsko škodo. V preteklih letih je NIL-ova ekipa za odziv na varnostne incidente pogosto gasila katastrofalne požare v slovenskih in tujih okoljih IT, ki so organizacije onesposobile za več tednov ali mesecev. Pri tem se seveda pojavlja netrivialno vprašanje, koga bomo plač(ev)ali za zanesljivo delovanje našega poslovanja: kriminalce, lastno osebje, ali zunanjega izvajalca? V predavanju si bomo ogledali nove poslovne modele kibernetskega kriminala, ki že nekaj časa ne temeljivo več le na klasičnem onesposabljanju poslovanja s hitrim šifriranjem kritičnih podatkov, ter si ogledali konkretne primere velikih vdorov, ki smo jih obravnavali. Na podlagi izkušenj s temi napadi, ki jih vsakodnevno zaustavlja NIL-ov varnostno operativni center (SOC), pa bomo predstavili ključne elemente sodobne varnostne strategije, tako s stališča tehnološke arhitekture, cenovne učinkovitosti, kot tudi načina izvajanja. Delavnica je omejena na 25 udeležencev. Mesto na delavnici si zagotovite na način, da oddate svojo prijavo z: - vpisom na svoj profil na www.ntk.si, - na urniku izberete delavnico, ki se je želite udeležiti in jo dodate v svoja predavanja.

Jan Bervar

NIL

Jan Bervar je arhitekt digitalne varnosti v evropski multinacionalki Conscia, katere del je tudi podjetje NIL. Z več kot 25-letnimi izkušnjami na področju digitalne varnosti Jan svetuje organizacijam vseh velikosti, kako najbolj optimalno investirati v zmanjševanje digitalnega tveganja, pri tem pa še vedno ostati dovolj agilen. Jan Bervar je že pred prihodom na NIL dosegal zavidljive uspehe na področju IT-ja: načrtoval, postavil in upravljal je največji slovenski on-line sistem pravnih informacij (IUS-INFO) ter ustvaril prve ukrojene sisteme požarnih zidov za velika slovenska podjetja. Danes Jan pomaga NIL-u pridobivati strateško prednost s soustvarjanjem partnerske in sproščene kulture podjetja. Vsak dan potiska meje pri ustvarjanju unikatnega “NIL-ovega inženirstva” ter se vedno trudi močno preseči obstoječe ideje in rešitve, ki jih ponujajo naši principali. Je del posebne ekipe t.i. IT Arhitektov, ki je bolj usmerjena v svetovalno vlogo in skupaj z razširjeno tehnično ekipo odgovorna za tehnično najnaprednejše ter najzahtevnejše projekte NIL-a. Jan je znan kot zagovornik nenavadnih načinov razmišljanja v podjetju. Spodbuja iskreno izmenjavo idej, v katero so vključeni prav vsi sodelavci na NIL-u. Prizadeva si za razvijanje dolgoročnih odnosov s strankami, ki temeljijo na medsebojnem spoštovanju in zaupanju. Tak pristop žanje sadove, saj povratne informacije govorijo o Janovi intelektualni iskrenosti ter pokončnosti in zmožnosti prevajanja zahtevnih konceptov v enostavne smernice in načrte. Obenem so stranke navdušene nad njegovim iskrenim zanimanjem za okolje in razmere, v katerih jim NIL lahko pomaga. V prostem času vodi eno največjih šol salse v Sloveniji, zelo rad kuha eksperimentalne jedi in žganje, ter se po vseh letih poslovnih potovanj še vedno rad odpravi na čezoceanski let, če je le-ta vstopnica na doooolge raziskovalne počitnice.